Πρόγραμμα Workshops – 29/03

Πρόγραμμα Workshops – 29/03 2017-03-27T22:42:57+00:00

Στο πλαίσιο του Συνεδρίου Infocom Security 2017, θα διεξαχθεί μια σειρά θεματικών Workshops που καλύπτουν εξειδικευμένα πτυχές της ασφάλειας, του Προγραμματισμού, της Πληροφορικής, της Τεχνολογίας και άλλων τομέων του IT Security, προσφέροντας μία χρηστική εμπειρία στους συμμετέχοντες.

Αίθουσα «ΒΕΡΓΙΝΑ»

 

ΚΩΔΙΚΟΣ ΕΝΑΡΞΗ-ΛΗΞΗ ΘΕΜΑ ΕΙΣΗΓΗΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ
VER-1.2 11.00 – 12.00 Hardering vs Ransomware Γιάννης Παυλίδης, Presales Engineer, Eset Hellas ESET HELLAS Δηλώσεις συμμετοχής εδώ
VER-1.3 12.30 – 13.30 Deloitte Cyber Delivery Center: Building up an unseen fortress Christos Vidakis, Principal, Risk Advisory
Santos Gonzalez Juan Antonio, Senior Manager, EMEA CyberSOC
Esposito Nicola, Product Senior Manager, EMEA Cybersoc
DELOITTE Δηλώσεις συμμετοχής στο fkoukia@deloitte.gr 
VER-1.4 13.30- 14.30 Security Everywhere: Cisco Integrated Threat Defense Panagiotis Georgiou, InfoSec Consultant, Networking Solutions
Νίκος Μουρτζίνος, Security Product Sales Specialist, Cisco
SPACE HELLAS Δηλώσεις συμμετοχής
εδώ
VER-1.5 15.00 – 16.00 Utilizing User Entity Behavioral Analysis (UEBA)  for detecting, IN REAL TIME,  insider threats, targeted attacks, and malicious patterns Ειρήνη Σελιά, Business Development Manager, ClearSkies™ ODYSSEY Δηλώσεις συμμετοχής στo pr@odysseycs.com

 

Αίθουσα «ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 2»

ΚΩΔΙΚΟΣ ΕΝΑΡΞΗ-ΛΗΞΗ ΘΕΜΑ ΕΙΣΗΓΗΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ
ARST-1.1 10.00 – 11.00 Ευρωπαϊκός Κανονισμός Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων 2016/679 και οι Επιπτώσεις του στους Οργανισμούς Ιωάννης Κυριαζόγλου,
Γεώργιος Βάβουλας
AQS Δηλώσεις συμμετοχής εδώ
ARST-1.2 11.00 – 12.00 a) Trend Micro XGEN – Machine Learning technology against KNOWN and UNKNOWN threats
b) Security Services – Pen Test
Mehmet Dağdevirentürk, Channel Development Manager, MED, Trend Micro

Γιάννης Δασκαλόπουλος, Security Services Manager, Digital SIMA

DIGITAL SIMA Δηλώσεις συμμετοχής στο
marketing@digitalsima.gr
ARST-1.3 12.30 – 13.30 Let the cloud become your data musketeer Παντελής Αποστολίδης OFFICE LINE Δηλώσεις συμμετοχής εδώ
ARST-1.4 13.30- 14.30 Edge Computing: Μετασχηματίζοντας τις υποδομές για το Internet of Things Μιχάλης Δαγιακίδης, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός ΕΜΠ, Καθηγητής Med College MEDITERRANEAN COLLEGE Δηλώσεις συμμετοχής στην αίθουσα του workshop*
ARST-1.5 15.00 – 16.00 a) WatchGuard: New Security Services
b) Disaster Recovery Services
Αντώνης Καλοχριστιανάκης, Διευθυντής Πωλήσεων, Digital SIMA
Δημήτρης Καντήλ, Cloud Services Manager, Digital SIMA
DIGITAL SIMA Δηλώσεις συμμετοχής στο
marketing@digitalsima.gr

Αίθουσα «ATHENS VIEW»

 

ΚΩΔΙΚΟΣ ΕΝΑΡΞΗ-ΛΗΞΗ ΘΕΜΑ ΕΙΣΗΓΗΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ
AV-1.5 15.00 – 17.00 Cyberark EPM & PTA Oleg Kotov, CyberArk Technical Account Manager SE Europe NSS
CYBERARK
Δηλώσεις συμμετοχής στην εταιρία

 

*Μέχρι την κάλυψη της χωρητικότητας των θέσεων κάθε αίθουσας

Υπογραμμίζεται ότι ΔΕΝ θα αποσταλούν βεβαιώσεις παρακολούθησης των Workshops εκ μέρους της Οργανωτικής Επιτροπής του Συνεδρίου.